Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

6 V 2019r. nasza szkoła była gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach zmagały się drużyny z SP Straszewo i SP Ryjewo w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

I Gr.

Emilia Zblewska kl.VI

Zuzanna Krauze kl.V

Kacper Broża kl.VI

Stanisław Majewski kl.VI.

II Gr.

Daniel Falkowski kl.VIII

Jakub Papliński kl.VIII

Marcin Łysak kl.VIII.

Drużyny zmagały się na torze sprawnościowym oraz rozwiązywały test wiedzy ogólnej i test ze skrzyżowań. Poziom uczestników turnieju był bardzo wyrównany. W efekcie końcowym w grupie I (młodszej) zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły z przewagą dwóch punktów. W grupie II (starszej) zwyciężyła drużyna z SP Ryjewo również z przewagą 2 punktów.

Dziękujemy nauczycielom: p. Joannie Makowieckiej, p. Janowi Zimińskiemu oraz p. Bernadecie Sawińskiej za przygotowanie uczniów do turnieju oraz p. Grzegorzowi Sawińskiemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Podziękowania również dla p. wójta –Sławomira Słupczyńskiego za sponsorowanie nagród dla uczniów.

9 V 2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testem-skrzyżowania oraz udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nie udało nam się pokonać drużyn z innych szkół i mimo tej samej liczby punktów przegraliśmy walkę o  czwarte miejsce z drużyną Nebrowa, która miała lepszy wynik od nas z testu wiedzy ogólnej. Pocieszającym jest fakt, że jak podali organizatorzy, poziom tegorocznego turnieju był wyższy niż w minionym roku. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP Trumiejki, którzy już od kilku lat wygrywają eliminacje powiatowe.

Zwycięzcom gratulujemy, zaś naszej drużynie dziękujemy za wkład pracy i serce do walki w konkurencjach sprawnościowych.

Utworzono dnia 13.05.2019, 07:55