Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPRAWOZDANIE - WRZESIEŃ-LISTOPAD 2023

Drugi rok realizacji projektu "Laboratorium Przyszłości" napełniony jest pomysłami, innowacyjnością i nieograniczonym potencjałem edukacyjnym. W okresie wrzesień-listopad 2024 roku, drukarki 3D, sprzęt audio-video oraz mikrokontrolery z czujnikami ponownie stały się głównymi bohaterami codziennego życia szkoły.


Wrzesień:

4 września

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Pierwsze dni poświęcone organizacji nowego roku, a uczniowie już zaczynają zastanawiać się, jakie nowości czekają ich w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości".

 

6 września

Warsztaty teatralne dla klas pierwszych. Dzięki sprzętowi audio – video, dzieci miały okazję stworzyć własną fotorelację swoich przedstawień.

 

13 września

"Pierwsze Koty za Płoty". Dziewczynki z kl. 4 i 5 na zajęciach Kółka Gospodarstwa Domowego wyczarowały jedzonko. Wyszło pyszne i zdrowe. Fotorelacja była wisienką na torcie!

 

20 września

Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu, odwagi w pokonywaniu trudności. Wszyscy tego dnia przyszli ubrani w kropki. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, uczniowie korzystali z aparatu i kamery do stworzenia kolorowych kropkowych prac. Zastosowanie sprzętu pomogło w stworzeniu interaktywnych prezentacji i zabaw związanych z tematem.

 

22 września

Akcja "Sprzątanie Świata". Dzięki kamerze uczniowie i nauczyciele monitorowali zużycie worków na śmieci a aparat pozwolił uwiecznić czysty i piękny krajobraz Straszewa.

 

 27 września

W ramach projektu edukacyjnego „Bezpiecznie w szkole i po szkole” organizowanego przez MEiN, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych o bezpieczeństwie, które odbywały się MANDORII– rodzinnym parku rozrywki w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim.

Z uczestnikami warsztatów spotkali się Sekretarz Stanu w MEiN Tomasz Rzymkowski oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, którzy zwrócili uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym, w tym związane z korzystaniem w ruchu drogowym z telefonów, tabletów, czy słuchawek. Przekazali również informacje, które mają skłonić do przestrzegania zasad i przepisów i uwrażliwić na potrzeby innych uczestników ruchu. Po warsztatach uczniowie udali się na bezpieczną zabawę w parku rozrywki a całą wycieczkę uczniowie uwiecznili na zdjęciach i filmach.

Tego dnia  klasa I miała kolejną okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Dzieci dowiedziały się czym jest marionetka, a nawet mogły ją samodzielnie animować. To była świetna zabawa!

Praca z aktorami i teatralnymi ekspertami to pomoc dzieciom w rozwijaniu swoich umiejętności aktorskich, muzycznych i artystycznych. Dzięki sprzętowi audio-video uczniowie mogą  powrócić do tych warsztatów.

 

30 września

Tego dnia  obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Chłopaka". Klasy IV i V wybrały się na rajd rowerowy do Leśniczówki w Trzcianie. Uczniowie dowiedzieli się  kim jest bartnik i dlaczego już od bardzo dawna specjalne ule są ustawiane w lesie. Była przejażdżka po lesie i pieczone na ognisku kiełbaski.

Dziewczynki z klasy VI przygotowały drobne upominki i złożyły kolegom życzenia. Klasa 8 bawiła się na kręglach z okazji Dnia Chłopaka.

Ten szczególny dzień został uwieczniony na pamiątkę na zdjęciach.


 

Październik

1 października

Dzieci z I klasy oraz 6-latki w ramach warsztatów teatralnych oglądały przedstawienie w szkole. Nauczyciele i pozostali uczniowie zostali zaproszeni  do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

16 października

Kolejne kreatywne zajęcia Koła Gospodarstwa Domowego, a efektem były  kolorowe, owocowe i przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki i oczywiście pamiątkowe zdjęcia oraz nagranie video.


Listopad

2 listopada

Dyskoteka Halloween dla klas IV-VIII. Sprzęt audio-video urozmaicił imprezę multimedialnymi efektami.

 

10 listopada

Święto Niepodległości. Uroczysty apel przygotowany przez klasę IV oraz zespół taneczno-wokalny, z wykorzystaniem sprzętu audio-video.

 

14 listopada

W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, obejrzeli dedykowane im filmy oraz wzięli udział w dyskusji na temat roli Powstania Warszawskiego i losów powstańców. Na zakończenie wykonali prace upamiętniające Powstanie Warszawskie i biorących w nim udział Bohaterów. Uczniowie wzięli udział w projekcie, wykorzystując sprzęt audio-video do prezentacji i dokumentowania działań.

 

14 listopada

Lekcje fizyki też mogą być ciekawe. Uczniowie klasy 7 przekonali się, że znajomość działania sił spójności i przylegania (oddziaływań międzycząsteczkowych) pozwala wyjaśnić różne zjawiska, które możemy zaobserwować w przyrodzie. Uczniowie badali je na lekcjach fizyki i w domu, a ich praca została pamiątką na zdjęciach. Korzystając z mikrokontrolerów, przeprowadzili fascynujące doświadczenia z zakresu fizyki, demonstrując zjawiska.

 

19 listopada

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka warto sobie przypomnieć, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sama prawa – prawa człowieka. Również w naszej szkole przypomnieliśmy sobie czym są prawa, o czym informują i co zapewniają. Każda klasa przygotowała zdjęcie, na którym zinterpretowała poszczególne prawa, wykorzystując aparat fotograficzny z projektu .

 

20 listopada

W tym roku szkolnym, 17 listopada, przypadł Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole odbyły się wesołe egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Najstarsi uczniowie sprawdzali wiedzę swoich młodszych kolegów. Dzieci za każdą poprawną odpowiedź zbierały pieczątki i dostawały słodkiego cukierka. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza fotorelacja!

 

21 listopada

"Dobre słowo bywa małe, ale jego działanie może być wielkie”.  W naszej szkole jak co roku odbył się Dzień Życzliwości podczas, którego przypomnieliśmy sobie, że życzliwym warto być nie tylko raz w roku .Uczniowie wzięli udział w plebiscycie na życzliwe słowa, których używać będziemy każdego dnia. Zwyciężyły trzy propozycje: Miłego dnia! Dobrze Cię widzieć! i Fajnie, że jesteś!. A cały dzień umiliły nam cukierki, które opatrzone były życzliwymi hasłami skierowanymi do każdego z nas. Oczywiście piękne zdjęcia i pamiątkowy film przygotowali uczniowie korzystając z aparatu i kamery.

 

30 listopada

Z okazji „Andrzejek” w środowe południe każdy uczeń i nauczyciel mógł skorzystać z usług wróżek i poznać dobrą radę na przyszłość, wylosować przyszły zawód czy poznać imię swojej sympatii, a to wszystko podsumowaliśmy słodkim cukierkiem i oczywiście pamiątkowymi zdjęciami.

 

Realizacja projektu "Laboratorium Przyszłości" przyniosła liczne korzyści w postaci nowych umiejętności, kreatywności i aktywnej edukacji. Drukarka 3D, sprzęt audio-video oraz mikrokontrolery stanowią integralną część naszej codziennej nauki, inspirując uczniów do eksploracji nowoczesnych technologii. Sprzęt ten nie tylko wspiera procesy dydaktyczne, ale również rozwija umiejętności praktyczne i kreatywne młodzieży.

 

Galeria

Utworzono dnia 12.01.2024, 08:19

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny