Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ABC Teatru

W tym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy p. Zofii Zenke kontynuują udział w projekcie ABC Teatru. od września do grudnia raz w miesiącu mamy wyprawę do teatru. Dzieci wraz z opiekunami mogą jechać na spektakle teatralne na Czarną Salę w Kwidzynie.

Dnia 29 września byliśmy na przedstawieniu pt. "Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie" w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści  o historii naszego kraju z ust zabawnego profesora Hilarego i jego asystentki pani Ani.

31 października po raz kolejny wybraliśmy się na wyprawę do teatru. Tym razem mogliśmy obejrzeć spektakl pt. "Pchła Szachrajka" w wykonaniu aktorów z Teatru Malutki z Łodzi. Było to nietypowe przedstawienie przygód znanej pchły z użyciem przedmiotów codziennych używanych w każdej kuchni. Przed  nami jeszcze dwie wyprawy do teatru 28.11 i 19.12.

19 marca uczniowie klasy I i II obejrzeli przedstawienie pt. "Rycerz Bajaja" w wykonaniu aktorów ze Słowacji. W miesiącu kwietniu wyprawa miała miejsce ostatniego dnia tego miesiąca. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami obejrzała przedstawienie pt. "Czarne i białe" w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Po zakończeniu przedstawienia dzieci mogły zobaczyć z bliska scenografię i rekwizyty oraz porozmawiać z aktorami. W czasie przedstawienia dzieci wraz z aktorami grały na scenie. Są to za każdym razem bardzo ciekawe i nowe doświadczenia. Kolejna wyprawa będzie 28 maja. Już się do niej przygotowujemy i czekamy na kolejne przedstawienie...

28 maja dzieci z klasy I i II obejrzały przedstawienie o Królewnie Makówce, strachu i wróblach na dachu. Aktorzy za pomocą lalek, w ciekawy sposób, zaprezentowali młodym widzom sztukę teatralną. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody królewny i jej troskliwego ojca. Po spektaklu była ciekawa, pokazowa lekcja o lalkach teatralnych. Dzieci chętnie próbowały swych sił z różnymi rodzajami lalek, które wspólnie z aktorami wyjmowały z wielkiej walizki. Tym razem było to spotkanie z teatrem ze Słupska. Kolejna wyprawa do teatru będzie już po zakończeniu roku szkolnego tj. 25 czerwca.

 

Od września do końca grudnia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami i wychowawcami mieli możliwość uczestniczyć w comiesięcznych wyprawach do teatru. Dzięki kontynuacji projektu ABC TEATRU byliśmy na czterech przedstawieniach na Czarnej Sali w Kwidzynie.

30 września obejrzeliśmy spektakl pt. "Księżycowe opowieści" w wykonaniu teatru MAŁE MI. Kolejny spektakl zobaczyliśmy 28 października, a było to "Wyspa pacynek". W listopadzie 25-go mogliśmy  uczestniczyć w warsztatowym przedstawieniu w wykonaniu teatru z Krakowa pt. "Cyrk sznurkowy". Dzieci i opiekunowie poznali jak z prostego sznurka wykonać lalki i jak z nimi się bawić. Było to nowe i ciekawe doświadczenie. Na ostatnią wyprawę pojechaliśmy 16 grudnia. Tego dnia obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu teatru z Torunia pt. "Historia Wawelskiego Smoka". 

Nasze wyprawy do teatru mogły być zrealizowane dzięci wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, władzom miasta i powiatu Kwidzyn oraz naszym władzom gminy Ryjewo. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku 2018 również będziemy mogli jeździć na kolejne wyprawy  i poznawać nowe tajniki teatru.

Galeria

Utworzono dnia 12.11.2015, 13:14

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny