ABC Teatru

W tym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy p. Zofii Zenke kontynuują udział w projekcie ABC Teatru. od września do grudnia raz w miesiącu mamy wyprawę do teatru. Dzieci wraz z opiekunami mogą jechać na spektakle teatralne na Czarną Salę w Kwidzynie.

Dnia 29 września byliśmy na przedstawieniu pt. "Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie" w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści  o historii naszego kraju z ust zabawnego profesora Hilarego i jego asystentki pani Ani.

31 października po raz kolejny wybraliśmy się na wyprawę do teatru. Tym razem mogliśmy obejrzeć spektakl pt. "Pchła Szachrajka" w wykonaniu aktorów z Teatru Malutki z Łodzi. Było to nietypowe przedstawienie przygód znanej pchły z użyciem przedmiotów codziennych używanych w każdej kuchni. Przed  nami jeszcze dwie wyprawy do teatru 28.11 i 19.12.

19 marca uczniowie klasy I i II obejrzeli przedstawienie pt. "Rycerz Bajaja" w wykonaniu aktorów ze Słowacji. W miesiącu kwietniu wyprawa miała miejsce ostatniego dnia tego miesiąca. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami obejrzała przedstawienie pt. "Czarne i białe" w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Po zakończeniu przedstawienia dzieci mogły zobaczyć z bliska scenografię i rekwizyty oraz porozmawiać z aktorami. W czasie przedstawienia dzieci wraz z aktorami grały na scenie. Są to za każdym razem bardzo ciekawe i nowe doświadczenia. Kolejna wyprawa będzie 28 maja. Już się do niej przygotowujemy i czekamy na kolejne przedstawienie...

28 maja dzieci z klasy I i II obejrzały przedstawienie o Królewnie Makówce, strachu i wróblach na dachu. Aktorzy za pomocą lalek, w ciekawy sposób, zaprezentowali młodym widzom sztukę teatralną. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody królewny i jej troskliwego ojca. Po spektaklu była ciekawa, pokazowa lekcja o lalkach teatralnych. Dzieci chętnie próbowały swych sił z różnymi rodzajami lalek, które wspólnie z aktorami wyjmowały z wielkiej walizki. Tym razem było to spotkanie z teatrem ze Słupska. Kolejna wyprawa do teatru będzie już po zakończeniu roku szkolnego tj. 25 czerwca.

Utworzono dnia 12.11.2015, 13:14