ABC Teatru

Od września do końca grudnia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami i wychowawcami mieli możliwość uczestniczyć w comiesięcznych wyprawach do teatru. Dzięki kontynuacji projektu ABC TEATRU byliśmy na czterech przedstawieniach na Czarnej Sali w Kwidzynie.

30 września obejrzeliśmy spektakl pt. "Księżycowe opowieści" w wykonaniu teatru MAŁE MI. Kolejny spektakl zobaczyliśmy 28 października, a było to "Wyspa pacynek". W listopadzie 25-go mogliśmy  uczestniczyć w warsztatowym przedstawieniu w wykonaniu teatru z Krakowa pt. "Cyrk sznurkowy". Dzieci i opiekunowie poznali jak z prostego sznurka wykonać lalki i jak z nimi się bawić. Było to nowe i ciekawe doświadczenie. Na ostatnią wyprawę tego roku pojechaliśmy 16 grudnia. Tego dnia obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu teatru z Torunia pt. "Historia Wawelskiego Smoka".

Dnia 24 marca 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II pod opieką p. Anety Sepioło i p. Zofii Zenke wzięły udział  w kolejnej wyprawie do teatru. Tym razem dzieci i chętni rodzice obejrzeli spektakl pt. "Przygody kropli wody" w wykonaniu teatru "Adam Walny Teatr". Szalony naukowiec w zabawny sposób przedstawił wędrówkę kropli wody w przyrodzie. Szybka i wartka akcja sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły wydarzenia na scenie.  28 kwietnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Dwaj bracia". Była to piękna historia braci i ich wzajemnych relacji, miłości i przyjaźni. 26 maja  zobaczyliśmy "Czerwonego Kapturka - trochę inna historia" w wykonaniu teatru z Gdyni. Było to zabawne przedstawienie z przesłaniem ekologicznym.

Dnia 16 czerwca 2018 r. uczniowie z klas 0, I i II wraz z chętnymi rodzicami udali się na ostatnią w tym roku szkolnym wyprawę do teatru na Czarną Salę w Kwidzynie. Tym razem dzieci zobaczyły spektakl pt. "Janko-Polanko" w wykonaniu teatru ze Słowacji. Pomimo, iż animacja lalek  była po słowacku, kontakt widza z aktorem był wyśmienity. Dzieci bardzo żywo reagowały na to co działo się na scenie. Na oczach dzieci powstawały lalki z drewna, a one same mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przez cały rok szkolny uczestniczyć w projekcie ABC Teatru. W przyszłym roku szkolnym czekają nas kolejne wyprawy, na które zapraszamy chętne dzieci. Wyjazdy odbywają sie raz w miesiącu w sobotę. Kolejna wyprawa już pod koniec września.

Wyjazdy do teatru mogą być zrealizowane dzięci wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, władzom miasta i powiatu Kwidzyn oraz naszym władzom gminy Ryjewo.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

W tym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy p. Zofii Zenke kontynuują udział w projekcie ABC Teatru. od września do grudnia raz w miesiącu mamy wyprawę do teatru. Dzieci wraz z opiekunami mogą jechać na spektakle teatralne na Czarną Salę w Kwidzynie.

Dnia 29 września byliśmy na przedstawieniu pt. "Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie" w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści  o historii naszego kraju z ust zabawnego profesora Hilarego i jego asystentki pani Ani.

31 października po raz kolejny wybraliśmy się na wyprawę do teatru. Tym razem mogliśmy obejrzeć spektakl pt. "Pchła Szachrajka" w wykonaniu aktorów z Teatru Malutki z Łodzi. Było to nietypowe przedstawienie przygód znanej pchły z użyciem przedmiotów codziennych używanych w każdej kuchni. Przed  nami jeszcze dwie wyprawy do teatru 28.11 i 19.12.

19 marca uczniowie klasy I i II obejrzeli przedstawienie pt. "Rycerz Bajaja" w wykonaniu aktorów ze Słowacji. W miesiącu kwietniu wyprawa miała miejsce ostatniego dnia tego miesiąca. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami obejrzała przedstawienie pt. "Czarne i białe" w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Po zakończeniu przedstawienia dzieci mogły zobaczyć z bliska scenografię i rekwizyty oraz porozmawiać z aktorami. W czasie przedstawienia dzieci wraz z aktorami grały na scenie. Są to za każdym razem bardzo ciekawe i nowe doświadczenia. Kolejna wyprawa będzie 28 maja. Już się do niej przygotowujemy i czekamy na kolejne przedstawienie...

28 maja dzieci z klasy I i II obejrzały przedstawienie o Królewnie Makówce, strachu i wróblach na dachu. Aktorzy za pomocą lalek, w ciekawy sposób, zaprezentowali młodym widzom sztukę teatralną. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody królewny i jej troskliwego ojca. Po spektaklu była ciekawa, pokazowa lekcja o lalkach teatralnych. Dzieci chętnie próbowały swych sił z różnymi rodzajami lalek, które wspólnie z aktorami wyjmowały z wielkiej walizki. Tym razem było to spotkanie z teatrem ze Słupska. Kolejna wyprawa do teatru będzie już po zakończeniu roku szkolnego tj. 25 czerwca.

Utworzono dnia 12.11.2015, 13:14

Lipiec 2018