Ogólnopolski Konkurs "Opiekun rodzinny - bohater, któremu mogę pomóc"

„OPIEKUN RODZINNY – BOHATER, KTÓREMU MOGĘ POMÓC” to konkurs Fundacji Hospicyjnej i Fundacji Agory, który adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum i miał charakter ogólnopolski. Zadaniem uczestników było napisanie tekstu prozą wykazującego znajomość wyzwań, z którymi na co dzień mierzą się opiekunowie rodzinni. Istotnym kryterium oceny konkursowych prac było przedstawienie adekwatnych do wieku uczestników sposobów pomocy opiekunom rodzinnym. Pod uwagę brane były również walory edukacyjne nadesłanych tekstów, ich kreatywność (z zachowaniem realizmu) oraz stylistyka i bogactwo słownictwa.

Konkursowe prace, po ich weryfikacji formalnej, oceniało 5-osobowe jury w składzie: Anna Kołtunowicz (wiceprezes Fundacji Agory), Beata Szewczyk (dziennikarka Radia Gdańsk), dr Marcin Szulc (psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego, Łukasz Pilip (reporter, m.in. „Wysokich Obcasów” i „Dużego Formatu”) oraz Magda Małkowska (koordynatorka ds. wydawnictw Fundacji Hospicyjnej).

W kategorii klas VI-VIII oraz III klasy gimnazjum wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VII naszej szkoły – JULIA ŻUCHOWSKA.

Serdecznie gratulujemy!

Uczennicę do konkursu przygotowywała Małgorzata Sawińska.

Utworzono dnia 08.03.2019, 07:46