Znamy już tegorocznych Mistrzów Pięknego Czytania

27 kwietnia br. przedstawiciele klas I-III oraz IV-VII rywalizowali o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w XII Szkolnym Konkursie Czytelniczym. Każdą klasę reprezentowała trójka uczniów.

W czasie konkursu uczestnicy prezentowali umiejętność bezbłędnego, płynnego czytania oraz właściwego interpretowania czytanego tekstu. Zmagania czytelnicze odbywały się w obecności publiczności i jury konkursu. Towarzyszyło im wiele emocji, które uczestnicy musieli przezwyciężyć, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Jury konkursu obradowało w składzie: p. H. Pulajew, ks. Ł. Tamski, p. E. Wesołowska, p. A. Jabłońska. W wyniku obrad jury, tytuł Mistrza Pięknego Czytania wśród uczniów klas młodszych przyznano  Nicoli Urbańskiej z kl. II,

Miejsce II zajęła Martyna Samulewska

Miejsce III zajęli  Dagmara Tamska i Filip Kirszniewski

Miejsce IV zajęła Nikola Cacan

W klasach IV-VII tytuł Mistrza Pięknego Czytania przypadł Emilii Zblewskiej z kl. V,

Miejsce II zajął Cezary Kamiński

Miejsce III zajęli  Wiktoria Czyż i Szymon Pielak

Miejsce IV zajęła Anna Maćkiewicz

Miejsce V zajęła Weronika Falkowska

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki.

Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała p. A. Jabłońska – bibliotekarz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Za rok kolejny konkurs i nowa szansa na sukcesy.

Utworzono dnia 08.05.2018, 09:17

Maj 2022