Klub Ortograffiti

W roku szkolnym 2023/24, z inicjatywy Pani Aleksandry Laseckiej, uczniowie klasy 4 dołączyli do Klubu Ortograffiti, który powstał w ramach innowacji pedagogicznej i jest realizowany
w naszej szkole w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Uczniowie uczestniczą w zajęciach w oparciu o Metodę Ortograffiti.

W pierwszym półroczu dzieci podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności językowe, zapoznawali się z zasadami ortografii
i interpunkcji oraz doskonalili techniki pisania. Podczas zajęć zrealizowano dodatkowo dwa projekty.

Pierwszy z nich dotyczył opracowania „ Ortograficznego lapbooka”. Podczas zajęć uczniowie klasy IV utrwalali znajomość zasad ortograficznych, tworząc lapbooki z zasadami pisowni wyrazów z „rz” i „ż”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji pierwszego z projektu. Zajęcia rozbudziły w dzieciach ciekawość, podniosły motywację do powtarzania poznanych zasad ortograficznych.

Drugi projekt realizowany w ramach Klubu Ortograffiti to połączenie innowacyjnego działania i zdolności naszych uczniów. Podczas zadania dzieci wykorzystały spiralę wyrazową, która służyła utrwaleniu słów z zakresu pisowni „ó” i „u”. Nauka przez zabawę – tworzenie obrazków ortograficznych - okazała się trafionym pomysłem.

Utworzono dnia 22.01.2024, 07:04