Wyjazd do teatru na spektakl "Dynastia Miziołków"

Utworzono dnia 06.04.2017

Dnia 4 kwietnia chętni uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wyjeździe do teatru w Kwidzynie na spektakl pt. "Dynastia Miziołków" w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa.

Główny bohater - Miziołek - to dwunastoletni chłopiec, który opowiada o swoim życiu. Jest wręcz przepełnione niesamowitymi i szalonymi przygodami. W bardzo  zabawny sposób ukazane zostały jego relacje ze zwariowaną mamą, która zmienia zainteresowania równie często, jak nowe buty czy torebki i tatą - maniakiem komputerowym. Do tego dochodzą jeszcze dwie młodsze siostry chłopca: wścibskiego Kaszydło i wrzeszczący Mały Potwór, które złośliwie utrudniają mu życie. Mimo różnicy upodobań wszyscy bardzo się kochają. Miziołek wie o tym, bo jest z nimi mocno związany.

Spektakl w dużej mierze zachowywał formę pamiętnika poprzez pierwszoosobowe prowadzenie narracji. Sprawiało to wrażenie "bliskości" z bohaterem, dzięki czemu młody widz łatwiej identyfikował się z jego problemami. Przedstawienie poruszało również istotne treści, wynikające ze szkolnego programu profilaktyki. Podejmowane były tematy m. in. radzenia sobie ze stresem, umiejętności rozwiązywania konfliktów, nawiązywania kontaktów interpersonalnych czy wyrażanie sprzeciwu wobec nacisku otoczenia. Sztuka zachęcała również do przyjrzenia się trudnościom, związanym z wiekiem dojrzewania. Przede wszystkim jednak była ogromną dawką dobrego humoru, w której aktorzy "z przymrużeniem oka" ukazali świat dziecięcego postrzegania.

Sztuka bardzo podobała się młodym widzom, a czas spędzony w teatrze upłynął w przyjemnej i miłej atmosferze.

Utworzono dnia 06.04.2017, 12:00