"Okruchy życia". Anioły są wśród nas...

Utworzono dnia 16.11.2017

16 listopada uczniowie klasy VII wraz z p. Małgorzatą Sawińską oraz p. Ewą Wesołowską bladym świtem wyruszyli do Gdańska na musical pt. "Okruchy życia." Anioły są wśród nas... Spektakl przygotowany został przez grupę teatralną Stowarzyszenia Teatralnego INGENIUM. Porusza problemy współczesnej  młodzieży, a jednocześnie zawiera założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Został zrealizowany pod Patronatem Minister Edukacji Narodowej.

Musical opowiada o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażająca i niebezpieczna dziewczyna - Żyleta. Strach przed nią sprawia, że wszyscy są jej posłuszni. Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy. Obojętność świata sprawia, że wszyscy bez sprzeciwów tolerują panującą sytuację. Jednak monotonność ta zmieni się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora zawita nowy nauczyciel Tomek. Mężczyzna wypowiada wojnę rządzącym tam zasadom, stosując własne metody pracy z dziećmi. Staje tym samym na drodze szefowej gangu, czerpiącej spore zyski z małoletnich złodziejaszków, którym wydaje się, że mają wszystko, lecz ich wolność i dusza już od dawna jest w posiadaniu apodyktycznego szefa. Na szczęście szybko okazuje się, że nowy nauczyciel potrafi zmienić w nich to błędne postrzeganie świata. Zaczynają odkrywać w sobie nowe zainteresowania oraz ową duszę - duszę, w której Tomek odnajduje niepostrzegane przez nikogo dobro. Wspólnie wyruszają zgłębić tajemnicę, którą kryje historia ich małego miasteczka. Podróż przyniesie mnóstwo niespodzianek, przygód, a także magii, obecnej w sercu każdego z nich. Dzieciaki zaczną czuć, że dopiero teraz żyją pełną piersią i otworzą się na świat. Jednakże, czy zdobędą się na odwagę aby sprzeciwić się Żylecie, dzięki której mogą demonstrować swą siłę i znaczą więcej, nawet w świecie dorosłych? Czy zwycięży dziecięca szczerość i wrodzone dobro, czy pogoń za pieniądzem i zło?

Fantastyczna gra młodych aktorów, niesamowite efekty specjalne, poruszająca choreografia, sprawiają, że spektakl zapierał dech w piersiach i dawał pozytywną dawkę energii. Oby okazji do obejrzenia tak fantastycznej sztuki było jak najwięcej.

Utworzono dnia 16.11.2017, 12:12